Saç ekimi nedir ?

Saç ekimi estetik bir operasyondur.Saçı dökülmüş kişilerin saçlı olan bölgelerinden alınan saç hücrelerini yine saçsız olan başka bir bölgeye nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilir. “Saç ekimi” işlemi cerrahi bir operasyondur. Bir ameliyat olarak sayılmaz fakat bir operasyon olduğu için ameliyathane şartları altında yapılan bir estetik işlemidir.

Saç ekiminde 2 farklı yöntem çok etkilidir. Bunlardan birincisi eski ve daha zahmetli bir yöntem olan FUT yöntemidir. FUT yönteminde saç derisinin bir bölümü kesilerek kel bölgeye nakledilir. Acı ve iz kalma oranı yüksektir. FUE yöntemi ise yeni ve daha az zahmetli bir yöntemdir. Acısız, ağrısız, izsiz ve daha düşük maliyet gerektirir. FUE nin sonuçları ise FUT dan kat ve kat daha iyidir.

Saç ekimi 1 günde yapılabilen bir işlemdir. Bir günün 4-5 saati içinde saç ekimi ni yaptırıp evinize dönebilirsiniz. Saç ekimi fiyat bakımından da diğer operasyonlardan daha düşük maliyetlidir. Saç ekiminden sonra ertesi gün bile günlük hayatınıza dönebilir işinize veya okulunuza devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın